Scroll Top

BALTAM Genel Başkanı Prof.Dr.Nimetullah Hafız “Türk Dünyası Hizmet Ödülüne” layık görüldü.


Balkan Türkolojisi’nin temel taşlarından biri olarak bilinen Türkolog, şair, araştırmacı, yazar, BALTAM Genel Başkanı Prof. Dr. Nimetullah Hafız, 7-8 Aralık 2018 tarihinde Antalya’da Türk-Eğitim Sen öncülüğünde ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği tarafından düzenlenen “2. Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi” kapsamında “Türk Dünyası Hizmet Ödülüne” layık görüldü.

Prof. Dr. NİMETULLAH HAFIZ’a BİR ÖDÜL DAHA

Balkan Türkolojisi’nin temel taşlarından biri olarak bilinen Türkolog, şair, araştırmacı, yazar, BALTAM Genel Başkanı Prof. Dr. Nimetullah Hafız, 7-8 Aralık 2018 tarihinde Antalya’da Türk-Eğitim Sen öncülüğünde ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği tarafından düzenlenen “2. Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi” kapsamında “Türk Dünyası Hizmet Ödülüne” layık görüldü. Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Sayın Akif Gaş ve Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Müfettişi Sayın Orhan Volkan aracılığıyla Kosova’ya ulaştırılan ödül, 25 Ocak 2019 tarihinde T.C. Prizren Başkonsolosluğunda düzenlenen kabulle Başkonsolosumuz Sayın Eylem Altunya Hanımefendi tarafından Merkez Başkanımız Prof. Dr. Nimetullah Hafız’a takdim edildi.

Prof. Hafız, aynı zamanda 2018 yılının Aralık ayında Kırgızistan’ın Kasım Tınıstanov Issık Göl Devlet Üniversitesi, Dünya Söz Akademisi ve Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği’nin ortaklaşa almış olduğu kararla 2018 yılı Uluslararası “Manas’ın Mirasçıları: Türk Dünyası Kültürü Hizmet Ödülü”ne de layık görülmüştü.